Kyk Burs-Kredi Taahhüt Senetlerini e-devletten onaylattıktan sonra bankadan para nasıl alınacak

Kyk kredi ve yurtlar kurumuKredi ve Burs Onay İşlemleri Ne Zamana kadar yapılacak, Burs ve kredi çıkınca neler yapılacak, Kyk kredi bankadan alma işlemleri nasıl olacak,

KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı ve KYK Burs sonucuna göre kredi veya burs kazanan öğrenciler taahhüt senetlerini e-devlet üzerinden onaylaması gerekiyor.Tabi ki ilk önce e devlet şifresi olmayanlar Postanelerden kendi adına e-devlet şifresi alıp kimlikleri ve şifreyle e-devlete girecekler.
kartlar okulun bağlı olduğu Ziraat şubesine geliyor kartını alana kadar tc kimlik numaranla herhangi bir şubeden parayı çekebilecekler. 7 Ocak 2014 tarihinden itibaren krediler 300 Tl olarak ödenecek
E-devlet üzerinden onaylanan Burs-Kredi Taahhüt Senetleri incelenerek, eksiklik veya yanlışlık görülmediği takdirde burs veya öğrenim kredisi ilgili banka şubesine, katkı kredisi ise öğretim kurumlarının hesabına ödenecektir. Burs veya kredi almaya hak kazanan öğrencilerin adını, soyadını ve banka şubesini belirten bilgiler e-devlette ilan edilecektir.

Adına burs veya kredi ödemesi yapılan öğrenci; ilgili T.C. Ziraat bankası şubesine müracaat edecek ve adına düzenlenmiş olan BANKKART’ını alacak ve burs yada kredisini T.C. Ziraat Bankası ATM’lerinden çekebilecekler.İlk ödeme tarihi 7 Ocak 2014 tarihinde hesaplara yatacaktır. ATM’lerin bulunmadığı yerlerde ise herhangi bir T.C. Ziraat Bankası Şubesinden masraf ödemeden tahsil edebileceklerdir.Burs veya öğrenim kredisi ödemeleri, Her ayın 7 sinde hesaba aylara bölünmüş olarak yatacaktır.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Ocak 2014 itibariyle geçerli olacak öğrencilerin burs ve kredi miktarlarını açıkladı.Başbakan Erdoğan, 1 Ocak 2014’ten itibaren Lisans öğrencilerine verilen 280 TL’lik öğrenim kredisini 300 TL’ye çıkardıklarını söyledi.Yüksek lisans kredi miktarı 560 TL’den 600 TL’ye; Doktora öğrencilerine verilen kredi miktarını 840 TL’den 900 TL’ye yükseldi.YURT-KUR’da kalan öğrencilere yapılan 201 TL’lik yemek yardımı cda 220 TL oldu.

2 yorum

  1. e-devletten taahhüt senetlerini onaylattıktan sonra başka bir işlem yapmaya gerek yok yani değilm mi yurt genel müdürlüğüne gitmemiz gerekiyor mu?

    1. Yurt genel müdürlüğüne gitmeye gerek yok.Bundan sonra Ziraat bankasından adına çıkacak kart alınacak sadece

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>